Sztućce Gerlach Retro

Firma Gerlach już od ponad dwustu lat cieszy nas wyjątkowymi produktami. Tworzone są z dbałością o najmniejszy szczegół już od 1760 roku. Przez te wszystkie lata znak korony w herbie sprawia, że doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że trzymasz w dłoniach produkty doskonałe, wytrzymałe i piękne. Tak samo jest z serią GERLACH RETRO.

Idealne wyważenie proporcji

W przypadku tego modelu możemy powiedzieć, że każdy element został odwzorowany z dokładnością szwajcarskich mistrzów zegarmistrzostwa. Każdy detal ma tu znaczenie, dlatego zaczęło się od wybrania najlepszej stali nierdzewnej 18/10. Dzięki temu jest ona trwała, niezawodna, odporna na uszkodzenia mechaniczne i wygodna w użytkowaniu, bowiem można ją myć w zmywarce. A przy tym nie traci nic ze swojego kunsztu.

Precyzja dawnego piękna

W serii GERLACH RETRO widać inspirację dawnymi wzorami, historią i pięknem minionych chwil. Mamy tu bogato zdobione sztućce, które posiadają wiele ornamentów, mają niezwykły, zmieniający się kształt i są unikatowe. Perfekcyjny połysk uwypukla wszelkie załamania kątów oraz sprawia, że widać w tym kunszt oraz wszystko to, co zamierzył sobie projektant. To prawdziwe dzieło sztuki.

Co znajduje się w zestawie?

Warto podkreślić, jak wiele pracy wymagało przygotowanie tak niezwykłego projektu. Każdy element jest tu na swoim miejscu i podkreśla inspiracje czerpane z minionych epok. Mimo tego sztućce pozostają eleganckie i pasujące do współczesnych okazji. Dlatego niezależnie czy to zwykłe noże, czy widelce czy może łyżki do zupy – na każdym przedmiocie swoje piętno odcisnęła także teraźniejszość.

Cały zestaw sztućców składa się z wielu elementów. Są to między innymi:

  • Nóż, widelec i łyżka obiadowa;

  • Widelczyki i łyżeczki do deserów i ciast – więcej widelczyków do ciasta, szukaj w naszym sklepie;

  • Łyżki do sosów czy łyżka wazowa;

  • Łopatka do tortów i wiele innych elementów.

Dzięki temu, że jest to zestaw tak dobrze wyposażony, możesz mieć pewność, że nie zabraknie Ci tu niczego. Jeśli jednak chcesz dokupić coś lub zmienić w tej serii, sprawdź także zastawę na sztuki.

Na każdą okazję

Przede wszystkim jednak tego rodzaju zestawy sztućców w stylu retro są produkowane pod kątem specjalnych uroczystości. Możesz ich używać na co dzień, jednak w sposób szczególny uczczą uroczystą kolację wigilijną, uroczystości rodzinne oraz wiele innych okazji, które nie zdarzają się zbyt często. To pokazuje, jak wielka siła drzemie w doskonałych sztućcach jako dodatku do jadalnianego stołu.

Warto także zauważyć, że sztućce te uzyskały atest Państwowego Zakładu Higieny, są więc dobre także dla najmłodszych. Produkowane w połysku, pakowane w charakterystyczną, artystyczną skrzyneczkę mogą być doskonałym pomysłem na prezent dla najbliższych lub znajomych. To efektowne i ponadczasowe zarazem. Mimo że nawiązuje do lat minionych.

Sprawdź sama, jakie mamy oferty!

Zachęcamy do samodzielnych poszukiwań wszystkich produktów, których potrzebujesz. Zebrane w ramach tej kategorii sztućce to nie jedyna seria firmy Gerlach, więc warto byłoby zerknąć także na inne kategorie, by wybrać to, czego potrzebujesz. Zapraszamy!

Linia sztućców Retro odwołuje się do estetyki minionych lat i nawiązuje do tradycji oraz klasyki polskiego stołu. Każdy element sztućców jest kuty, dzięki czemu zapewniają one wysoką jakość i trwałość, a także niebywałą estetykę. Pomimo smukłej linii, sztućce Retro są masywne, a ich solidny ciężar wyraźnie czuje się w dłoni. Precyzyjne wyważenie sztućców zapewnia wygodę użycia, a wykończenie w wersji wysoki połysk sprawia, że dodadzą one blasku każdemu wystrojowi stołu.

Pomysł na prezent
Zaskocz wybraną osobę
AAA
AMEFA
BERLINGER HAUS
BIOL
BOHEMIA
BROWIN
CHODZIEŻ
ĆMIELÓW
FEEL MAESTRO
GERLACH
GERPOL
GIARDINO
HANIPOL
INMET
JASŁO
KAROLINA
KING HOFF
KLAUSBERG
KOOPMAN
KROSNO
KRZYSZTOF
LA TORRE
LUMINARC
LUBIANA
MANUFAKTURA CHODZIESKA
MANUFAKTURA POZNAŃSKA
MASAHIRO
PASABAHCE
RĘKODZIEŁO
RICHARDSON SHEFFIELD
RIGAMONTI
SSW
TERMISIL