Amefa Padova - Sztućce stworzone do gastronomii

Minimalizm to nie tylko stylistyka wnętrza, a styl życia. Wybieramy przedmioty, które nie ociekają zbędnymi ozdobnikami ponad te o bogatym wzornictwie, by pozwolić myślom swobodnie przepływać ponad tym co materialne. Nie chcemy się rozpraszać, szukamy odpowiedniego miejsca by nasze rozmyślania mogły przebiegać swobodnie, bez bałaganu codziennych spraw i nieładu, na jaki pozwala klasyczna aranżacja. Kolekcja Amefa Padova to linia stworzona z myślą właśnie o minimalistach, którzy ponad przepych cenią sobie umiar.

Zachwyt nad formą

Warto pamiętać, że minimalizm gustuje nie tyle w braku co w subtelnie dobranej formie przedmiotów użytkowych, które tylko swoim kształtem dodają uroku całym wnętrzom. W tej konwencji dziełem sztuki staje się dosłownie wszystko, także sztućce uzupełniające zastawę stołową. Dobrze przygotowane przedmioty użytku codziennego to te, które ponad samą funkcję, którą spełniają, poszczycić się mogą także niebanalną formułą. I taką linią jest ta proponowana przez Amefa Padova.

Kolekcja ta charakteryzuje się między innymi obłym kształtem, dostrzegalnym szczególnie w obrysie kształtu noża i jego ostrza – zrezygnowano tu ze wszystkich ostrych krawędzi, które mogłyby wydawać się zbędne na rzecz opływowej formy przywodzącej na myśl drogie, sportowe samochody. Ten nietypowy kształt świetnie sprawdzi się właśnie jako uniwersalne uzupełnienie kompozycji nakrycia stołu, która uzupełniona o ciekawy wazon, lub nietuzinkową serwetkę zapadnie w pamięć gości na bardzo długo.

Funkcjonalny umiar

Minimalizm to przede wszystkim funkcjonalność i użytkowość – a przedmioty, choć przypominają nowoczesne arcydzieła sztuki powinny wykazywać się także uniwersalną możliwością wykorzystania. Takie właściwości posiadają sztućce z kolekcji Amefa Padova, które pomimo swojej prostoty wciąż nadają się idealnie jako uzupełnienie nie tylko zwyczajnych, codziennych posiłków ale również eleganckich spotkań, bankietów, przyjęć koktajlowych i ceremonii. Świetnie sprawdzą się także jako zestaw sztućców zabierany na wyjazdy piknikowe.

Minimalistyczny design sprawia, że nie posiadają one cech, które kłóciłyby się z poszczególnymi innymi kompozycjami stylistycznymi, stanowią więc idealne uzupełnienie nie tylko dla wnętrz zaprojektowanych w sposób stricte nowoczesny, ale także tych, które dopiero do takich aspirują. W połączeniu z klasycznymi nakryciami stołu delikatnie zaintrygują i dodadzą świeżości. Ze względu na swoją uniwersalność idealnie nadają się na prezent ślubny, rocznicowy lub podarek dla wymagającego, eleganckiego solenizanta.

Nowoczesna jakość

Dostępne w naszym asortymencie sztućce z holenderskiego producenta Amefa to produkt, który obok ładnego wyglądu i funkcjonalności zachwycać może także solidnym wykonaniem z najwyższej jakości materiałów. Dzięki swojej prostocie i wykorzystanej stali nierdzewnej sztućce można bezpiecznie myć w zmywarce i nie obawiać się, o utratę ich pierwotnego blasku. Warto zwrócić też uwagę na to, że tak zaprojektowane sztućce pozwalają łatwo skomponować pozostałe elementy zastawy – zapraszamy do poszukania ich w naszym asortymencie.

Poznaj kolekcję sztućców ze stali nierdzewnej Amefa Padova 1561. Idealnie sprawdzą się w obiektach gastronomicznych i restauracjach. Gładka polerowana na wysoki połysk powłoka bez zbędnych reliefów pozwoli na łatwe utrzymanie sztućców w czystości.

Pomysł na prezent
Zaskocz wybraną osobę
AAA
AMEFA
BERLINGER HAUS
BIOL
BOHEMIA
BROWIN
CHODZIEŻ
ĆMIELÓW
FEEL MAESTRO
GERLACH
GERPOL
GIARDINO
HANIPOL
INMET
JASŁO
KAROLINA
KING HOFF
KLAUSBERG
KOOPMAN
KROSNO
KRZYSZTOF
LA TORRE
LUMINARC
LUBIANA
MANUFAKTURA CHODZIESKA
MANUFAKTURA POZNAŃSKA
MASAHIRO
PASABAHCE
RĘKODZIEŁO
RICHARDSON SHEFFIELD
RIGAMONTI
SSW
TERMISIL